Instytut Ekonomiki Rolnictwa
i Gospodarki Żywnościowej
Państwowy Instytut Badawczy

Zakład Rachunkowości Rolnej

ul. Świętokrzyska 20
00-002 Warszawa
Tel.: (+48 22) 5054439
Fax: (+48 22) 8266158

  

Agro Pomerania 2006

Ponad 400 wystawców uczestniczyło w zorganizowanych przez Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach XIX Barzkowickich Targach Rolnych "Agro Pomerania". Prezentowali oni najnowsze maszyny, urządzenia i technologie, nawozy, rośliny, zwierzęta hodowlane, rękodzieło. Nie zabrakło także miodów, szaszłyków, wielkich bochnów chleba, lodów, serów itd.

W ciągu trzech dni targową imprezę odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy rolników, a wśród nich byli również goście ze Szwecji, Niemiec i Holandii. Barzkowice odwiedził także Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Andrzej Lepper oraz poseł (a obecnie sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odpowiedzialny za kwestie polityki rolnej) - Wojciech Mojzesowicz.

Uczestnicy wyjazdu mieli okazję zobaczyć wystawę maszyn i urządzeń rolniczych, ekspozycję środków do produkcji rolnej, prezentację kolekcji warzyw i ogrodu biosurowcowego. Można było również skorzystać z fachowych porad w zakresie technologii produkcji rolnej, zwierzęcej i ekonomiki rolnictwa, finansowania i kredytowania przedsięwzięć. Udzielali ich doradcy rolni, przedstawiciele banków oraz towarzystw ubezpieczeniowych.

Po wspólnym zwiedzeniu Targów część delegacji niemieckiej z partnerskiej gminy Rothenklempenow uczestniczyło w tegorocznym „Święcie Chleba, Polsko – Niemieckie Spotkania Śladami Pomorskich Tradycji”, które odbyło się w Kościernicy w dniach 8-9 września. Organizacja imprezy, wyjazd rolników oraz pobyt gości z Niemiec finansowany był z funduszy Unii Europejskiej w ramach programu INTERREG III A.© Copyrights 2006 IERiGŻ-PIB       Aktualizacje: Łukasz Abramczuk